A norvég bajnokságot mostanában kezdtem el követni, de az látszik, hogy nem passzív csapatok alkotják. Az igen látványos támadófocit játszó Bodo/Glimt vezeti a tabellát, de mögötte a Molde-Rosenborg duó is a nyitott foci hívének tűnik. A Rosenborgot figyelgetem már egy ideje, és érdekes csapatnak tűnik. A szezonban gyengén rajtolt, igaz két vetélytársával került össze szinte azonnal. Mind a Bodo/Glimt, mint a Molde legyőzte őket. A Bodo/Glimt elleni mérkőzésen figyeltem fel igazán a csapatra: egy félidőt emberhátrányban játszottak, mégis megfordították a meccset, aztán az utolsó 5 percben kaptak két gólt, ezzel nyert a Bodo/Glimt 3-2-re. Agyatlan meccs volt, ahogy láttam, mivel csak az utolsó 15 percre kapcsolódtam be. Azután azonban összekapták magukat, két idegenbeli szűk vereséget szenvedtek el (Haugesund és Odd), de a többi meccset szépen hozták. A legutóbbi fordulókban pedig igen tetszetős eredményeket hoztak. Az Európa Liga mérkőzésen 4-2-re nyertek az izlandi Breidablik ellen, de a négy góljukat fél óra alatt megrúgták, utána szotyiztak. Két legutóbb hazai meccsüket pedig 3-2-re és 5-1-re nyerték a az Aalesund és a Sarpsborg ellen.

A Sarpsborg elleni 5-1 azért fontos szerintem, mert ők szinte ugyanúgy állnak a tabellán, mint mostani ellenfelük, a Stabaek. Igazi középcsapat, akiknek mostanában nem ad a gép. Legutóbb július 19-én nyertek, azóta 0-3-3 a mérlegük, a gólkülönbségük pedig 8-9. Az Európa Liga mérkőzéstől kicsit fáradtabb Rosenborg ellen úgy látom tehát, rúghatnak gólt, de vélhetően a hazaiak a mérkőzés elején eldöntik majd a találkozót, és erre a biztos hazai vezetés után kerülhet sor. Úgy képzelem el a meccset, hogy a Rosenborg gyorsan belő 2-3 gólt, majd a második félidőre a Stabaek is talál egy-kettőt. Ezért szerintem a legjobb tipp ide az over.

Rosenborg - Stabæk: Gólok száma - Felett/alatt tipp