Dimitrov - Sinner Rómában!

Az olaszok egészen komoly létszámban képviseltetik magukat idén a római 1000-es versenyen, és nem is akármilyen játékosokkal... szép menetelés állhat nem egy talján előtt... Ide tartozik Jannik Sinner is, aki tavaly robbant be 18 évesen a köztudatba, azóta nem egyszer megcsillogtatta tehetségét...

A 19 éves olasz srác talán nem az a tipikus pengés, vajkezű játékos, de rendkívül összeszedett, koncentrált teniszre képes, amihez persze kellő tehetség is társul... Ütőerővel nincs gond, a szervák is rendben vannak... jól variálja a játékot, van esze hozzá... szép jövő áll előtte... A US Open-en majdnem elkapta Khachanov-ot, 2-0-ról, döntő szett tie break-ben esett ki... de legalább több ideje volt felkészülni a salakszezonra... Kitzbühelben egyből nyert is egy meccset Kohlschreiber ellen, ám ott akövetkező körben Dejere Laci megálljt parancsolt neki.... Majd jött a hazai terep, itt Rómában Paire-t csúnyán hazaküldte (6-2, 6-1), majd jött egy nála sokkal esélyesebbnek tartott ellenfél a görög Tsitsipas személyében. Noha itt döntő szettre kényszerült, a játék képe alapján mégis mondhatjuk simának a meccset (6-1, 6-7, 6-2)... Tsitsipas egy percre sem érezhette magát nyeregben a mérkőzésen.

Dimitrov nem egy nagy salakmenő, főleg az elmúlt években... igaz 2017 óta semmilyen tornát nem nyert, de olyan salakos trófeáért egészen 2014-ig (Bukarest) kell visszamennünk az időben, amit elhódított a bolgár...

Idén szerencsés sorsolásának köszönhetően első két salakos meccsét megnyerte (Mager és Nishioka voltak az áldozatok), de úgy gondolom, most jóval komolyabb ellenfél vár rá a harmadik körben... annyival komolyabb, hogy könnyen bele is törhet a bicskája... Azt láthattuk idén kétszer is Marci ellen, hogy totál hullámzó a játéka, rendre szétesik, ha az ellenfél nyomást gyakorol rá... márpedig Sinner fog... Úgy gondolom, a fiatal olasz búcsúztathatja most a korábbi világbajnokot.

Dimitrov, Grigor - Sinner, Jannik: Mérkőzés nyertese - Mérkőzés tipp