Ryan Searle pályafutása még gyerekcipőben jár. A mindössze 33 éves angolt 2013-ban a BDO World Mastersen ismerhette meg jobban a világ amikor szépen elcsalta a mérkőzést egy olyan kiszállóval ami nem is volt benne a dupla szektorban amit mindenki látott csak az ellenfele és a bíró nem... Később már szerencsére az eredményei miatt figyeltek fel rá, a PDC Challenge Tour keretein belül kétszer tudott győzni, majd az UK Openen is megmérettetett. Győzelmet ugyan nem de tapasztalatot szerzett a Grand Slam of Darts keretein belül ahol három vereséggel búcsúzott a csoportkörből, majd 2018 év végén a Players Championship Finalsben Gurney állta az útját egy végletekig kiélezett 6:5 - ös meccsen. A legszebb emlékei viszont minden bizonnyal a Világbajnokságokhoz köthetőek ahol immáron harmadik alkalommal indul. Történt ugyanis hogy 2018-ban a negyedik körig ment kiütve három angolt (Suljovic, O'Connor, Burton) majd 2019-ben majdnem megismételte bravúros menetelését miután egy pocsék "felkészülést" követően ismét egy hajszálra volt a negyedik fordulótól. Gary Anderson ellen már 3:1 szett arányban vezetett de ott elfogyott is 4:3-ra a skót diadalmaskodott. Tehát Searle eddig mindkét vb-én nagyon odatette magát és két nagyágyú tudta csak megállítani. Nézők ugyan most nem lesznek de szerintem a számomra noname Danny Lauby ellen könnyed játékkal győzhet aki első világbajnokságára készül. Az angol a Home tour keretein belül egész jó felkészülést tudhat maga mögött, hendikepes győzelmét várom az első megmérettetésén.

Searle, Ryan - Lauby, Danny: Szett hendikeppel - Hendikep tipp