Menny és a pokol. Mindkettőt megjárta már a női kézilabda válogatottunk ezen az olimpián. Az első mérkőzésen a végső győzelemre is esélyes francia csapat ellen még egészen jól tartottuk magunkat. Abból a meccsből lehetett volna erőt meríteni, de éppen az ellenkezője alakult, lányaink két ritka ronda vereségbe szaladtak bele 6 illetve 7 góllal alulmaradva. Még csak nem is a lőtt góljainkkal volt gond hiszen szinte minden meccsen 30 körül termeltünk, sokkal inkább a védekezés ami a gyenge pontunk volt, három mérkőzésen kaptunk több mint 100 gólt... Ekkor gondolta azt joggal az ember hogy itt a vége irány haza, főleg mikor Kovacsics után Szucsánszki is kivált sérülés miatt, de jó szokás szerint ismét megszívatták a fogadókat a csajok és egy váratlan jó teljesítménnyel rukkoltak elő Marton Grétáék. Ezt követően a svédek ellen is nyerni tudtunk 26-23-ra de azt a győzelmet felesleges túlértékelni úgy, hogy az északiaknak már semmilyen tétje nem volt a meccsnek és legjobbjukat is pihentették a negyeddöntőre. Brutális mázlink volt a többi meccset is illetően hogy sikerült négy ponttal továbbjutni, viszont most elképesztő minőségbeli javulás kéne hogy itt ma esélyünk legyen az ilyen Zácsik féle játékosaikkal a szélvész gyors norvégok ellen.

Előttem van a kép ahogy majd átrohannak rajtunk és jó pár lerohanással könnyű gólokat vernek nekünk a jól megszokott elszórt labdáink után. Nekünk ezzel ellentétben minden egyes gólért vért kell majd izzadni, ami nagyon sok erőt kifog venni a csapatból. Verhetetlennek tűnik ez a norvég csapat, egyedül a hollandok ellen nem tudták meglőni a 30 gólt mikor 29-nél álltak meg. Percek alatt tudnak 4-5 gólos különbséget közé tenni ha megrázzák magukat ezt több meccsen bizonyították főleg Montenegró ellen igen látványosan tették. Jól ismerik a magyar csapatot Oftedalék hiszen többen Magyarországon játszanak így még ez az előnyük is megvan. Szerintem két percenként (+1) simán betudnak találni úgy, hogy tényleg jó pár könnyű lerohanós gólt várok tőlük amikor Zácsik és Háfra elkezdi elszórni a lasztikat támadásban. Bíró Blanka ha nem húz elő egy újabb szenzációs teljesítményt akkor 35 körül kapunk mint sem 30 körül.

Tipp: 33-24

Norvégia (n) - Magyarország (n): Norvégia (n) által szerzett összes gól - Felett/alatt tipp