A nem bajnoki ágon is hatalmas küzdelem van a BL csoportkörbe jutásért, minimális egy gólos elönyt szereztek a csapatok, a visszavágon teljesen nyílt a párharc kimenetele.

Ilyen a PSV - Benfica ütközet is, ahol a luzitánok 2-1 -es előnnyel érkeznek Eindhovenbe. A Jorge Jesus irányitotta portugálok már az odavágó első félidejében két gólos előnyt szereztek, az a kérdés is felvetődhetett, hogy a második játékrészben pontot tehetnek e a párharc végére, ám a PSV megrázta magát és a fiatal Cody Gakpo korai 51. Perces góljával hamar szertefoszlatta ezeket a kosza álmokat. Egyúttal ezzel a góllal odahaza már-már egyértelmű favoritok a hollandok. Ehhez azonban támadniuk kell a hazai piros-fehér csíkosoknak, ami a rúgott gólt, de a kapottat is bőven magában hordozza. Ez az első meccses 2-1 csak erősíti a több gólos opció esélyét. A PSV a Galatasaraynak ötöt, a Midtjyllandnak hármat vágott, most a támadásra kényszerítve pláne benne van a hollandusokban a két- három rúgptt gól. Jorge Jesusék is megmutatták, hogy képesek felhúzni a kesztyűt és ha golt kapnak akkor nem dermednek le. Elől az alap támadótrió mindig életveszélyes Rafa Silva, Yaremchuk és Pizzi most is élesnek tűnnek. Nem lesz itt túltaktikázás, a PSV már az első félidőben neki eshet az előmyben levő riválisnak, ami történéseket hoz majd gól(ok) formájában, innen pedig elindúlhat akár ehy góllavina is. A két csapat közös múltja 1998 -tól hat mérkőzést számlál, mindannyin megvolt a 3-4 gól, most sem lesz ez másképpen, főleg egy visszavágón, ahol a BL csoportkör a tét.

PSV Eindhoven - Benfica: Gólok száma - Felett/alatt tipp