Ide jutott az örmény és a skót bajnok ... az Európa-Liga selejtezőjének döntő körébe. A két együttes között klasszis különbség van. Az odavágón az Ibrox Stadionban úgy született végül soványnak tűnő 1-0 -ás előny kiharcolás a skótoktól, hogy több, mint egy félidőt Lundstram kiállítása miatt emberhátrányban játszottak. A Steven Gerrard edzette Rangers, így is a kapujukhoz szögezte az örményeket, sokat elmondó adat a 11-1 -es kapuralövés is, pláne az említett ember hátrányban. Az előny tehát vékonyka egy gól, ám ez a Rangers van olyan rutinos, hogy idegenben, lehetőleg egyenlő létszámban magabiztosan, egy újabb győzelmet szerezve jusson az EL főtáblájára. Az Alashkert még a hazája bajnokságában is nyüglődik, az utolsó három fellépésén az örmény első osztályban, a neves FC Sevan, FC Van és a Fehérvárt kiejtő Ararat-Armenia ellen is szerzett gól nélkül maradt. Képzelhetjük milyen önbizalmi állapotban lehetnek az Alashkert támadói. A Rangers ellen idegenben sem sikerül emberelőnyben még helyzetet se nagyon kialakítani, most is csak nyomozzák valószínüleg majd a labdát.

A Rangers az első meccs eredménye miatt is kénytelen komolyan venni a visszavágót, hiszen nagy a tét, a főtáblára jutás. Ebből fakadóan egy megszokott, precíz védelem megpkomponálását várhatjuk Gerrardtól. Az Alashkert a sorozatterhelésben nagyon úgy néz ki kifújt, a kazah Karagandy ellen még hosszabbítást is kellett nyomniuk, a Rangers pedig ahogy várni lehetett túl kemény dió már. A skót és az örmény klubfutball között még most is nagy a szakadék, ezt egy kapott gól nélküli sikerrel újra bizonyíthatja ma a Rangers.

Alashkert - Rangers FC: Alashkert által szerzett összes gól - Felett/alatt tipp