Semmi sem fekete és fehér, vagy nem csak, de ami tény, az Osasuna eddig erőn felül teljesít. Egyszer siklott ki a pamplonai expressz, a Betis kemény dió volt, de azon a meccsen kívól szépen húzza be a meccseket a verhető ellenfelekkel szemben. Ez szintén olyan meccs, ahol a három pont szinte elvárás, és ha jól sikerül a szezon első negyede, akkor a nehezebb meccsek előtt is akkora önbizalma lehet Aviláéknak, hogy a nagyokat is elkaphatja. Idén az Osasuna eddig nagyon masszív középcsapatnak tűnik, 2-2 gólt pötyögtetve otthon mindhárom meccsét behúzta. Legutóbb is nagyon közel állt a duplához, vagy inkább a triplához, a meccs hosszabbításában az Almeria ellen kőkemény ziccerek maradtak ki. Kedvelem is az xG-t, meg nem is, 2.14 gólt mutat a mutató az Osasunára az Almeria ellen, de én láttam azt a két ziccert a meccs végén, hát nálam így érzetre inkább 3.00-as lett volna az xG. Lényegtelen, akkor nem mentek be a kitámadó hazai csapat ellen a ziccerek, de a Geta olyan pocsék volt a Valencia ellen, meg előtte a Girnoa ellen idegenben, hogy ihaj. A Girona 3 a Valencia 5 gólt vágott a Getának, amikor idegenben játszott. Ha már xG, mindkét említett meccsen a valóságban dupla annyi gólt lőtt, mint az xG-t alapján kellett volna.

A Getafe nagyon fura, mert megszokhattuk, hogy bordalás alatt milyen kemény focit játszik, de azóta távoztak is alapemberek Foulqier, Cucu... és ugye Flores is más picit, mint Bordalás. Sokszor ilyen tejbetök csapat képét festi magáról a Geta, ami kevésbé önazonos. Ez a keret még mindig akkor működik, ha erőfocit játszik. Az Osasuna eddig minden hazai meccsén gurított minimum kettőt, a Geta két meccsen 8-at kapott, nem nagyon látok olyan indokot, hogy 2.10-ért más tippet húzzak, mint amit.

Osasuna - Getafe: Osasuna által szerzett összes gól - Felett/alatt tipp