Visszapörgettem itt az előző 5 világbajnokságot, hogy megnézzem az elődöntős eredményeket, és volt két 'gála' melyikből az egyik a nehezen feledhető 7-1. De a többi meccs mind 2,5 alatti termést hozott gólokból, magyarán ezeken az elődöntőkön ebben az évezredben vagy elszabadul a pokol, és jön egy totál meglepő bővebb, oversize meccs gólok tekintetében, vagy marad a papírforma, a görcsös akarás, aminek a szinonímája az unalmas mezőnyjáték.

Ez a vb is bizonyította, hogy stabil védekezéssel sokkal inkább el lehet jutni az elődöntőbe, mint valódi őszinte focival. Akartak focizni a kanadaiak, lőttek 24-et Belgium ellen, aztán úgy estek ki, mint a ház. Vagy ott voltak a németek, Musialának több kísérlete volt, mint sok csapatnak a vb-n, aztán nesze, Korda Gyuri bácsi nekik is elénekelte a Reptért... Manapság ha egy csapat eredményben gondolkodik, nem nagyon éri meg focizni. Ölni, gyilkolni kell a játékot, és bízni a szerencsében, meg az égiekben. Aztán hogy a büntetőpárbajban épp melyik kapus válik hőssé ...

Nem vagyok elájulva Argentína focijától, a szaudiaktól kapott pofon után igencsak stabilak lettek, nem nagyon kaptak gólt. Ausztrália is egy peches öngóllal került fel az eredményjelzőre, Otamendiék egyébként tényleg stabilak. Nem féltem ma őket, mert a horvát csapatnál kevés igazán gyors játékos van. Perisic pár éve még faktor lehetett volna, de fárad ő is. Modric sem a gyorsaságáról híres, meg eleve ez a horvát csapat is sokkal inkább defenzív. Négy éve is így jutott a döntőbe, simán lehet, hogy megint remikkel araszol, aztán visszavághat majd a gall kakasoknak.

Felállt védelmeket várok, stabil csapatokat, amelyek nem adják fel az állásokat. Senki nem fog kockáztatni semmit. Ezek a horvátok kikapcsolták a brazil gépezetet is, pedig ott ki kellett venni Neymart, Vinicius, Raphinhát és Richarlisont is. Itt az argentínoknál elég Messit kivenni, és azt mondom, ha a négyfejű szörnyet bealtatták, megfojtják Argentínát is. Ráadásul a horvátok biztos már lőnék a büntetőket első perctől, és megspórolnák a 120 perc unalmat, ők is, mi jobban járnánk. Livakovicban bízhatnak, szóval én kevés focit várok, és még kevesebb gólt. Aki gólokat akar látni, 20:45-től Flensburg-FTC a Sport Tv-n. Bármikor, ápolás van a vb-meccsen, csak át kell kattintani, tuti egy fél percen belül látunk gólt, és utána lehet kapcsolni vissza :D

Argentína - Horvátország: Gólok száma - Felett/alatt tipp