Fucsovics Marcinak nem sikerült győzelemmel nyitnia a 2022-es idényt Adelaideben, de ezen a héten ugyanazon a színhelyen javíthat.

A magyar játékost (ATP 40.) Egor Gerasimov szomorította az idénykezdő tornán, de ezúttal egy még színvonalasabb teniszezővel kell megküzdenie, ugyanis ellenfele Botic Van De Zandschulp (ATP 57.) lesz, aki a tavalyi US Openen a negyeddöntőt érte el. A holland játékos Melbourneben kezdte a szezont, ahol az utolsó nyolc közé jutott. Bár jobban rajtolt Marcinál, az említett idénykezdő negyeddöntőjét két meccslabdáról veszítette el Grigor Dimitrov ellen és ez nyomokat hagyhatott önbizalmában. Az a tény viszont segíthet neki, hogy az eddigi egyetlen Fucsovics ellen játszott mérkőzést döntő játszmában nyerte a tavalyi év végén a stockholmi fedett kemény borításon (7-6, 3-6, 7-5).