Alejandro Davidovich Fokina a monte-carlói Masters-torna negyeddöntőjéig menetelt, ahol az utólagos bajnok, Stefanos Tsitsipas ellen visszalépni kényszerült. A hazai tornán Alexander Bublik ellen bizonyítaná, hogy nem volt véletlen a múlt heti eredménye.

Alejandro Davidovich Fokina (Fotó: Celso Pupo / Shutterstock.com)

A huszonegy éves spanyol ifjú (ATP 48.) az említett 1000 pontot érő tornán magas színvonalú játékot mutatott és élvonalú ellenfeleket is sikerült vernie. Az első meccsén Alex De Minaurt, a másodikon pedig Matteo Berrettinit búcsúztatta anélkül, hogy szettet veszített volna. Barcelonai ellenfele, Bublik (ATP 42.) viszont annál gyengébben kezdte a salakos idényt. Már első meccsén búcsúzott Monte-Carlóban miután Jeremy Chardy ellen a második szettet nullára nyerte. A huszonhárom éves kazahsztáni teniszezőnek nem épp a salak a legeredményesebb borítása, hiszen eddigi legjobb eredményeit kemény borításon szerezte. Mind a hat Challenger szintű tornagyőzelmét az említett gyorsabb játékfelületen szerezte.