Gael Monfils az újrakezdés óta három meccset játszott és mindhármat elveszítette. Ez a sorozat az osztrák fővárosban is folytatódhat.

Gael Monfils (Fotó: kivnl / Shutterstock.com)

A francia játékos (ATP 11.) a roppant jó formában lévő Pablo Carreno Busta (ATP 15.) ellen fog pályára lépni és esélyei nem túl fényesek. Ellenfele nemrég az elődöntőig menetelt a US Openen és a negyeddöntőig a Roland Garroson.

Talán most elhanyagolható az a tény, hogy Gael 3-1-re vezeti Pablót az egymás elleni meccseken. Kétszer verte kemény borításon és egy alkalommal füvön. Carreno Busta csak a legelső összecsapásukat nyerte salakon (2014 Monte-Carlo). Ennek a mérlegnek az is csökkentheti jelentőségét, hogy 2016 óta nem játszottak egymás ellen. Azt viszont érdemes megemlíteni statisztikai szempontból, hogy a mérkőzéseik nyertese minden alkalommal szettvesztesség nélkül győzött.