Az ohiói tornán valahogy sosem jött ki eddig a lépés Alexander Zverevnek, mivel hat éven keresztül senkit sem tudott legyőzni a tengerentúli Masters főtábláján.

Alexander Zverev (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

Ez a sorozat viszont idén megszakadt és a világranglista 5. játékosa már a negyeddöntőben van, ahol Casper Ruud (ATP 11.) lesz az ellenfele. Zverev a wimbledoni nyolcaddöntője óta nem veszített meccset és jelenleg nyolc egymás utáni megnyert mérkőzésnél tart, ami magába foglalja az aranyérmes menetelését is az Olimpiai játékokon. Cincinnatiben még játszmát sem veszített, legyőzöttei Lloyd Harris és Guido Pella voltak.

A huszonkét éves norvég ellenfele remek idénynek örvend, négy tornát nyert mostanáig (mind salakon) és ezen a héten megszerezte pályafutásának 100. meccsgyőzelmét. A kemény borításra csak Torontóban tért vissza, ahol a negyeddöntőig menetelt. Az ohiói tornán a torontói döntőst, Reilly Opelkát három játszmában búcsúztatta, majd a következő fordulóban már csak két szettet kellett játszania Diego Schwartzman ellen.