Grigor Dimitrov a nyitókörben csak az első amerikai keménypályás mérkőzését nyerte a borításváltás óta és a második meccsén a wimbledoni legyőzőjével, Alexander Bublik-l mérkőzik meg.

Grigor Dimitrov (Fotó: jctabb / Shutterstock.com)

A két játékos nem csak a londoni gyepen találkozott, hanem 2019-ben Chengtuban is kemény borításon, de a győztes akkor is a huszonnégy éves kazahsztáni játékos volt. Grigor (ATP 21.) nem a legjobb időszakán halad át játékforma szempontjából, a Roland Garros óta csak két meccset nyert összesen, mégis az egyetlen Masters-tornagyőzelmének színhelyén két játszmában sikerült legyőznie Roberto Bautista Agut-t (6-3, 6-4). A harminc éves bolgár rutinfölényét talán most eredményesebbé teheti, mivel Bublik sem kapcsolt még át igazán a kemény játékfelületekre. Az Olimpiai játékokon és Washingtonban is már első meccsét követően búcsúzott, egy kört ment Torontóban, majd az ohiói tornát három szettes győzelemmel kezdte a hazai Marcos Giron ellen, amelyet a döntő játszma tie-breakjében szerzett meg.

Dimitrovot nagyon bosszanthatja az a tény, hogy úgy a kínai, mint az angliai egymás elleni összecsapáson is két-két tie-breaket veszített. Míg Londonban három játszmában kapott ki Alexandertől, Csengtuban szettet tudott nyerni ellene 7-5-re.