A szerva-röptét játsszó Feliciano Lopez már megszokta a svájci hegyi levegőt, viszont Mikael Ymer játékát még nem és ő húzhatja a rövidebbet kettőjük összecsapásán.

Feliciano Lopez (Fotó: Tony Bowler / Shutterstock.com)

A rutinos spanyol játékos (ATP 89.) salakon csupán egy tornát nyert pályafutása alatt és azt ugyanitt tette 2016-ban. A játékstílusát nézve, ez nem is csoda, mivel Gstaad 1,050 méterrel van a tengerszínt felett, a labdamenetek gyorsabbak és így érvényesülni tudott a lassú borításon. Idén viszont már minden játékfelületen nehezebben ment a harminckilenc éves Felicianonak, ugyanis az Australian Openen és a mallorcai füves tornán kívül, sehol sem tudott két meccset megnyerni egymás után. A svájci tornát a hazai Marc-Andrea Huesler ellen kezdte, aki a döntő szett hosszabbításában visszalépett.

Lopez nyolcaddöntős ellenfele, a huszonkét éves Mikael Ymer (ATP 96.) kemény pályán eredményesebb, viszont salakon is ért már el remek eredményeket. Challenger-tornát nyert Tampereben 2019-ben és az idei Roland Garros-n a harmadik fordulóig jutott. A svéd játékos Gstaadban az első meccsén a francia Enzo Couacaud-t búcsúztatta három játszmában (4-6, 6-3, 6-3) és a nehézkes kezdése ellenére, ő az esélyesebb az utolsó nyolc közé jutásra.