Andrey Rublev és Nikoloz Basilashvili ismét megmérkőznek egymással a németországi gyepen.

Andrey Rublev (Fotó: Victor Joly/Shutterstock.com)

A tavalyi összecsapásuk volt az egyetlen amely füvön zajlott és az orosz játékos döntő szettben nyert. Az összesített mérlegük 3-2 Rublev javára, aki az utóbbi három meccsen legyőzte grúz ellenfelét. Az utóbbi négy meccsükből három döntő szettet igényelt. Andrey (ATP 8.) szünetelt a Roland Garroson elért negyeddöntőjét követően és csak ezen a héten vált a leggyorsabb borításra, Nikoloz (ATP 25.) viszont már indult a stuttgarti gyepen is, ahol verte Lorenzo Musettit, majd kikapott három szettben Nick Kyrgiostól.

A gyep egyik játékos számára sem a legeredményesebb borítást jelenti, egyikük sem nyert még tornát ezen a típusú játékfelületen, de a gyors pályákon mindkét teniszező jeleskedett az évek során. A világranglistán magasabban helyezett Rublev esélyesebb a továbbjutásra, de ez inkább az idei játékformájának köszönhető és nem az egymás elleni mérlegnek. Idén már három bajnoki címet gyűjtött be Marseilleben, Dubaiban és Belgrádban, Basilashvili viszont még egyet sem.

2022.06.13. Andrey Rublev - Nikoloz Basilashvili  1.14  4.50

Tipp Mindkét játékos nyer egy szettet: 2.60

Az oddsok a Betfair fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.06.13., 07:25.