Taylor Fritz két top20-as játékos legyőzése után az utolsó nyolc közé jutott a kaliforniai sivatagban, ahol az idei harmadik Masters-tornagyőzelmét kereső Alexander Zverev-l csap össze.

Taylor Fritz (Fotó: action sports / Shutterstock.com)

A huszonhárom éves amerikai játékos (ATP 39.) az augusztus elejétől, október első feléig tartó hullámvölgyének vetett véget Indian Wellsben. Ez az időszak alatt Taylor csak két meccset nyert meg összesen. A tengerentúli Masters-torna hatalmas javulást hozott számára és a Brandon Nakashima elleni nyitógyőzelme után a világranglista hetedik játékosát, Matteo Berrettinit és a világranglista tizennegyedik játékosát, Jannik Sinnert is búcsúztatta.

Fritz szettvesztesség nélküli menetelésének útjába Alexander Zverev (ATP 4.) áll a negyeddöntőben. A német játékos miután drámai módon, öt játszmában elveszítette a Novak Djokovic ellen játszott US Open-elődöntőjét, a Laver Kupán vett részt. Bár az Indian Wells-i tornát egy három szettes mérkőzéssel kezdte Jenson Brooksby ellen, ezt követően már két játszmában tudta legyőzni Andy Murrayt és Gael Monfilst is.

Fritz és Zverev négyszer csaptak össze eddig egymással, a német 3-1-re vezet, de kemény borításon 1-1 az állás, mert Alexander 2016-os washingtoni győzelme után, 2019-ben Bázelben Taylor visszavágott. Zverev a meccs nagy esélyese, de az amerikai volt, aki színvonalasabb játékosok ellen bizonyított Indian Wellsben.

Fogadj most!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.10.15. (06:33)