Casper Ruud nemrég San Diegoban szerzett bajnoki címével bizonyította, hogy a kemény játékfelületen is eredményes tud lenni. A US Open második fordulójában elszenvedett veresége után, nyolc meccset játszott és mindet megnyerte. Lloyd George Harrist kell a következő körben kiejtse, hogy a sorozata tovább folytatódjon.

Casper Ruud (Fotó: Janet McIntyre / Shutterstock.com)

A huszonkét éves Caspernek (ATP 10.) nagyon jó idénye van, hiszen már öt tornagyőzelmet gyűjtött össze. A San Diego-i sikeréig, minden bajnoki címét a lassú borításon (salakon) nyerte, de Kaliforniában nem talált legyőzőre a kemény borításon sem. Indian Wellsben gyors győzelemmel kezdett, csupán három gémet veszített Roberto Carballes Baena ellen. Következő ellenfele az a huszonnégy éves Lloyd George Harris (ATP 31.) lesz, aki pályafutásának első negyeddöntőjét érte el az idei US Openen. A folytatása viszont nem hasonlítható a Casperéval, mert, annak ellenére, hogy 6-0, 6-0-ra nyert egy mérkőzést a Davis Kupában, San Diegoban már a második meccsén kiesett. Indian Wellsben ismét jó formát tanúsít, mivel Alejandro Davidovich Fokina ellen 6-3, 6-3-ra győzött.

Ruud és Harris csak egyszer csapott eddig össze egymással, ez a mérkőzés hasonló kemény borításon 2019-ben zajlott Winston-Salemben és Lloyd egy elveszített szett után visszalépett. Ruudnak most nagyon megy a játéka, de Harris bizonyulhat eddigi legnehezebb ellenfelének a US Open óta.