Másfél hónap kimaradás után, Dominic Thiem sikeren indította salakszezonját a spanyol fővárosban és jó esélye van a nyolcaddöntőn is túljutni.

Dominic Thiem (Fotó: Fresnel / Shutterstock.com)

Miután a tavaly megnyerte a US Opent, Thiem (ATP 4.) hatalmas mentális és fizikai erőfeszítése meglátszott eredményein. Érződött az osztrák teniszező játékán, hogy egy tartósabb szünetre van szüksége. Kellett a frissülés és úgy látszik, hogy megújult erővel tért vissza, mivel első meccsén még egy órát sem töltött a pályán. Dominic 6-1, 6-3-ra győzte le Marcos Giront és a következő ellenfele Alex De Minaur (ATP 24.) lesz. Az ausztrál játékos nem kavart nagy port idén a salakon, de Madridban sikerült első meccsén a lassú borításon otthonosan mozgó Jaume Munart vernie, majd a másodikon a Grigor Dimitrov-t legyőző Lloyd Harrist búcsúztatta (a Dél-afrikai 2-6, 0-3-nál feladta a mérkőzést). Senki számára nem lehet meglepő, hogy Thiem a nagy esélyes a továbbjutásra főleg, hogy az egymás elleni mérkőzéseken az osztrák kategorikusan vezet. A három eddigi meccsből Dominic mindhármat nyerte és játszmát is csak egyetlen egyszer veszített. Salakon még nem mérték össze erejüket, de a szemcsés borítás is Thiem malmára hajtja a vizet.