Hosszú pályafutásaik során Jo-Wilfried Tsonga és Feliciano Lopez ötször csaptak össze egymással és a spanyol játékos minden alkalommal alulmaradt.

Feliciano Lopez (Fotó: Tony Bowler / Shutterstock.com)

Olyannyira egyoldalúnak bizonyultak az eddigi meccseik, hogy Lopeznek (ATP 61.) szettet is csak egyszer sikerült nyerni annak ellenére, hogy olyan borításokon játszottak, amelyeken jól megy Feliciano játéka (4 kemény borításon, 1 füvön). Azt az egy játszmát ugyanitt nyerte 2009-ben a negyeddöntőben. Azt viszont meg kell említeni, hogy a legutóbbi mérkőzésük már nagyon rég, 2012-ben zajlott. A jelen helyzetkép azt mutatja, hogy a spanyol játékosnak most van esélye a szépítésre. Lopez az Australian Openen elért harmadik fordulójától nem lépett pályára, Tsonga (ATP 66.) az idényt későbbre, Montpellierben kezdte, ahol már első meccsén ki is kapott.