Daniil Medvedev (ATP 5.) csak egy meccset játszott ebben a hónapban és azt is elveszítette a jó formában lévő Vasek Pospisil ellen Rotterdamban. Ezt a szünetet az ifi világbajnok, Jannik Sinner (ATP 68.) elleni meccsével szakítaná meg.

február 20., csütörtök

Bár az ATP Kupán szépen szerepelt az orosz játékos és csak Novak Djokovic tudta őt legyőzni, az Australian Openen a vártnál hamarabb búcsúzott (bár meg kell említeni, hogy a nyolcaddöntőben a torna 2014-s bajnoka, Stanislas Wawrinka győzte le öt játszmában). Ezáltal a 24 éves játékos közel egy hónapja nem nyert meccset, ami nem épp a legszerencsésebb helyzetkép számára.

A 18 éves olasz ellenfele, akinek játékát egyre többen hasonlítják a Djokovicéhoz, korára jellemző hullámzó eredményességet mutat. Az Australian Open óta indult Montpellierben, ahol már az első fordulóban kikapott és Rotterdamban, ahol David Goffint verve a negyeddöntőig jutott. Marseilleben is már túl van egy meccsen, a szlovák Norbert Gombost verte két játszmában és közben ütött egy ilyet is:

Fogadj itt az összecsapásra!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.02.20. (10:25).