Rafael Nadal ismerős ellenféllel csap össze a nyolcaddöntőben.

Rafael Nadal (Fotó: Celso Pupo / Shutterstock.com)

április 15., csütörtök

A tizenegyszeres bajnok, Rafael Nadal (ATP 3.) bombaerősen kezdte a számára legfontosabb részét az idénynek és 6-1, 6-2-re verte az argentin Federico Delbonist. A volt világelső játéka nem veszített acélosságából, annak ellenére, hogy az Australian Open-negyeddöntője óta nem játszott és tizenhat nyerővel zárta a nyitómérkőzését. Következő ellenfele Grigor Dimitrov (ATP 17.) lesz és a forgatókönyv ismerős lehet. Bár a bolgár játékos magasabb színvonalat képvisel, ha azt nézzük, hogy az idők során milyen eredmények születtek az egymás elleni meccseiken, akkor könnyen megtörténhet, hogy egyoldalú lesz ez az összecsapásuk is. 2018-ban és 2019-ben szettvesztesség nélkül verte Rafa ellenfelét (Dimitrov ezeken a meccseken csak öt-öt gémet nyert). A tavaly nem rendezték meg a tornát, de idén folytatódik a meccseiknek sorozata. Nyolc évvel ezelőtt zajlott első monte-carlói összsecsapásuk, akkor ugyancsak Nadal nyert. Dimitrov már két meccset játszott az idei versenyen és még nem veszített játszmát, legyőzöttei Jan-Lennard Struff és Jeremy Chardy voltak. A bukmékerek nagyon kevés esélyt adnak Grigornak, de a bolgár némi segítség kaphat az esős időjárástól, amelyek nedvesebbé teheti a pályát és így a labda pattanása is veszíthet magasságából, ami kedvezhet az egykezes fonákkal rendelkező játékosnak. Ettől függetlenül, Rafa hatalmas esélyes marad.