A világranglista ötödik játékosa, Stefanos Tsitsipas is bekapcsolódik a salakos Masters-torna eseményeibe és az idénykezdés egyik legjobb játékosával, Aslan Karatsev-l csap össze.

Stefanos Tsitsipas (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

A huszonkét éves görög teniszező Miamiból érkezett Monte-Carlóba. A szintén 1000 pontos floridai versenyen a negyeddöntőig menetelt, ahol az utólag bajnoki címet megszerző Hubert Hurkacz búcsúztatta. Bár már egy jó pár éve az élvonal tagja, Tsitsipas 2020 februárjától nem nyert tornát. Az elvárások nyomása lassan egyre nagyobb lesz rajta, mert a 2019-s ATP-világbajnokságon megszerzett bajnoki címén kívül, nem nyert más igazán magas színvonalú tornát. Az idei rajtja a salakon nem ígérkezik könnyűnek, mivel azzal az Aslan Karatsev-l (ATP 29.) kell megmérkőznie, aki az Australian Open elődöntőjébe jutott, később pedig a Dubaiban zajló ATP500-as tornát nyerte. Az orosz teniszező már túl van egy meccsen Monte-Carlóban, két sima játszmában verte a roppant ígéretes olasz játékost, Lorenzo Musettit (6-3, 6-4). Mindkét játékos az indítványozó játékstílus képviselője, ezért érdekes lesz követni, hogy ki fogja tudni átvenni az mérkőzés irányítását a lassú borításon.