Jiri Vesely tűrhetően kezdte a 2021-es idényt, így Mikael Ymernek nem lesz könnyű őt ismét legyőzni.

Jiri Vesely (Fotó: Romain Biard / Shutterstock.com)

február 23., kedd

A 27 éves csehországi játékos (ATP 69.) a negyeddöntőig jutott az Australian Opent megelőző melbournei tornán ahol, többek között, Casper Ruud-t is verte. Az idénykezdő Grand Slamen egy öt szettes győzelem után, négy játszmában kapott ki az utóbbi hónapokban remekül játszó Pablo Carreno Bustától. Vesely első ellenfele a francia tornán Mikael Ymer (ATP 91.) lesz, aki a harmadik fordulóig jutott az Australian Openen. Hubert Hurkaczot és Carlos Alcarazt búcsúztatta, majd az elődöntőbe jutó Stefanos Tsitsipastól kapott ki.

A 22 éves, svéd játékos 2019-ben, hasonló borításon 2-0-ra verte Veselyt az eddigi egyetlen egymás elleni mérkőzésükön. Abban az évben különlegesen jól ment az ifjú Mikaelnek a játéka, amit a begyűjtött négy Challenger rangú bajnoki címe is bizonyít. Ezúttal viszont, a helyzetkép kiegyensúlyozott erőviszonyt mutat, így nem lenne meglepő ha a harmadik szett döntené el a továbbjutót. Veselyről még tudni kell, hogy mindkét eddigi ATP-tornagyőzelmét kemény borításon szerezte (Auckland 2015, Pune 2020).