Alexander Zverev visszatérése a kemény borításra kitűnőre sikerült, viszont a párizsi elődöntő lesz játékának igazi mércéje, mivel Rafael Nadallal csap össze.

Alexander Zverev (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

A US Open döntője után egyetlen salakon zajlott tornája (Roland Garros) a nyolcaddöntőben ért véget, viszont a folytatásban egy kiváló nyerősorozatot kezdett el. Zverev (ATP 7.) Kölnben két ATP250-es kategóriájú tornát nyert egymás után kemény játékfelületen és a mostani franciaországi menetelésével együttvéve, immár 11 egymás utáni meccsgyőzelemnél tart, amelyek alatt csak négyszer kellett döntő szettet játszania.

A párizsi negyeddöntőben Stanislas Wawrinkát 6-3, 7-6-ra verte és az utolsó négy között Rafael Nadal (ATP 2.) lesz ellenfele. A spanyol a hét elején a pályafutásának 1000. meccsgyőzelmét szerezte meg a francia fővárosban, de két honfitársa döntő játszmára kényszerítette az e heti Masters-tornán. Feliciano Lopez és Pablo Carreno Busta is közel kerültek a győzelemhez, de végül a Rafának sikerült fordítania az elveszített első játszmák után.

A német játékos hatszor csapott össze a 20-szoros Grand Slam-bajnokkal, de csak egy alkalommal sikerült legyőznie őt. Ezt a bravúrját éppen a legutóbbi egymás elleni meccsükön hajtotta végre a tavalyi ATP Finalson. Bár ez a mérleg nem túl ragyogó Alexander szempontjából, az nem elhanyagolható tény, hogy a többi kemény pályán zajlott mérkőzéseik (Indian Wells 2016 és Australian Open 2017) döntő játszmákban zárultak.

Fogadj az elődöntőkre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.11.07. (08:55).