Novak Djokovic az olasz Masters-torna negyeddöntőjében a lassú borításokon idén remekül játszó Stefanos Tsitsipas-l csap össze.

Novak Djokovic (Fotó: Christian Bertrand / Shutterstock.com)

A szerb ATP-éllovas a vártnál sokkal gyengébben szerepelt idén a szemcsés játékfelületen, Monte-Carlóban a nyolcaddöntőben, Belgrádban pedig az elődöntőben kapott ki. Madridban nem indult, de Rómában összekapta magát és emelte játékának szinvonalát. Az előző fordulóban az ígéretes Alejandro Davidovich Fokinát 6-2, 6-1-s győzelemmel seperte le a pályáról. Következő ellenfele, Stefanos Tsitsipas (ATP 5.) nem panaszkodhat eredményeire az utóbbi időben, hiszen az első 1000 pontos tornáját nyerte Monte-Carlóban, utána pedig Barcelonában döntős volt. Madridban már a nyolcaddöntőben kiesett, de az olasz fővárosban korrigálta ezt a kis félrelépését. Az ifjú görög teniszező az előző fordulóban azt a Matteo Berrettinit verte (7-6, 6-2-re), aki a múlt héten döntőt játszott Madridban.

Abból a szempontból is nagy érdeklődésnek örvend mérkőzésük, hogy a legutóbbi összecsapásukon, amely a tavalyi Roland Garros elődöntőjében zajlott, Djokovicnak döntő játszmára volt szüksége a győzelem megszerzéséhez. Az egymás elleni mérkőzéseken Novak 4-3-ra, salakon pedig 2-0-ra vezet.

Fogadj itt teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.05.13. (19:19)