Rafael Nadal legyőzése után, Diego Schwartzman a 36. Masters-győzelméért hajtó Novak Djokoviccal csap össze.

Diego Schwartzman (Fotó: Celso Pupo / Shutterstock.com)

Az argentin játékos (ATP 15.) okozta a torna legnagyobb meglepetését, amikor a negyeddöntőben a kilencszeres bajnok Rafael Nadalt legyőzte (miután az előző kilenc egymás elleni meccset mind elveszítette a spanyol ellen). Ezt a bravúrját a Denis Shapovalov elleni háromjátszmás sikere követte az elődöntőben (6-4, 5-7, 7-6) és ezzel pályafutásának első Masters-döntőjét játszhatja. Újabb rendkívüli kihívás vár rá, hiszen az a Novak Djokovic lesz ellenfele, aki mind a négy egymás elleni meccsüket nyerte. Azt viszont érdemes megjegyezni, hogy a két salakon zajlott meccsükön (Roland Garros 2017, Róma 2019) Schwartzman döntő szettekre kényszerítette Novakot.

A szerb világelső kissé idegesen, de végül két játszmában ejtette ki az első Masters-elődöntőjét játszó Casper Ruud-t (7-5, 6-3). Erősen érződik, hogy Djokovic már a US Open óta valami miatt nagyon irritált, de ő az egyetlen olyan játékos, akit egy teljes egészében lezajlott hivatalos meccsen idén még senki sem győzött le. Novaknak külön motivációt jelenthet az a tény is, hogy amennyiben nyeri a döntőt, a 36. Masters-tornagyőzelmét szerezné meg, és egyedül tartaná a rekordot ebben a kategóriában.

A női döntő

A női döntő is egy érdekes összecsapást ígér a címvédő Karolina Pliskova (WTA 4.) és Simona Halep (WTA 2.) között. A cseh játékos a tavalyi Roland Garroson is döntőt játszó Marketa Vondrousovát 6-2, 6-4-re győzte le az elődöntőben, a román játékos viszont sokkal nagyobbat kellett küzdenie az olasz Premier 5 kategóriájú torna utolsó előtti szakaszában Garbine Muguruza ellen, akit végül 6-3, 4-6, 6-4-re vert.

Bár a legtöbb szakértő szerint Halep már jó ideje a legjobb játékos a lassú borításon, még nem tudott Rómában bajnoki címet nyerni. 2017-ben és 2018-ban ugyancsak döntőbe jutott, de mindkét alkalommal Elina Svitolina bizonyult nála jobbnak. Simona 8-4-re vezeti Karolinát az egymás elleni meccseken, viszont érdekes módon, salakon 1-1 az állás. Azt is meg kell említeni, hogy a legutóbbi két mérkőzést a cseh játékos nyerte. A tizenkét egymás elleni meccsből csak négyen került sor döntő játszmára.

Fogadj a római torna döntőire!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.09.21. (06:40).