Fabio Fognini nem remekelt még idén a salakon, így nyitómeccsén az ellenfele, Kei Nishikori esélyesebbnek tűnik a továbbjutásra.

Fabio Fognini (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

Többet várhattunk a világranglista 28. helyén álló olasz játékostól a lassú borításon, de a monte-carlói negyeddöntőjén kívül, nem tudott említésre méltó eredményt felmutatni. A hazai környezet viszont jó hatással lehet az indulatos teniszezőre, aki az évek során nem egyszer nagyon ihletett játékot tanúsított a Foro Italicóban. Az otthoni pálya előnyének ellenére, mégis Kei Nishikori (ATP 43.) esélyesebb a továbbjutásra még akkor is, ha ő sem kavart nagy port idén a szemcsés játékfelületen. Legjobb eddigi eredménye a barcelonai nyolcaddöntője volt, ahol szettet nyert Rafael Nadal ellen. Legutóbbi tornájukat Madridban játszották és érdekes módon, a torna döntősei búcsúztatták őket a második fordulóban. Kei-t az utólagos bajnok Alexander Zverev, Fabiót pedig honfitársa, Matteo Berrettini verte. Már több, mint négy éve nem játszottak egymás ellen, de tudni kell, hogy Nishikori 2-1-re vezeti Fogninit, az egyetlen salakon zajlott mérkőzésüket is a japán nyerte 2016-ban a madridi Masters-tornán.