Karen Khachanov kétszer is már összecsapott Stefanos Tsitsipassal, de mindkét alkalommal alulmaradt, méghozzá úgy, hogy szettet sem tudott rabolni a görög ellenfelétől.

Karen Khachanov (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

március 05., péntek

Az orosz játékos (ATP 21.) mindkét vereségét hasonló borításon, Shanghaiban szenvedte el 2017-ben és 2018-ban. A holland torna egy áttörést jelenthet számára, mert ha nem is ő esélyes a továbbjutásra, a játékformája egy acélos ellenállást ígér. Stanislas Wawrinkát és Cameron Norriet is szettvesztesség nélkül győzte le és az ezekből a sikerekből meríthetett kellő önbizalmat az élvonalú összecsapásra. Tsitsipas (ATP 6.) Egor Gerasimov-t két szoros szettben, Hubert Hurkacz-t viszont már a döntő szett hosszabbításában verte. Megtörténhet, hogy a görög játékos még érzi az hosszas menetelését az Australian Openen (elődöntő). Nem kizárt, hogy ebben a helyzetképben az orosz játékos bizonyítása vágya nagyobb, mint Stefanos motiváltsága, ezért még egy óvatos meglátással is jogosan elképzelhetjük, hogy Khachanov legalább egy játszmát tud nyerni.