A német füves torna negyeddöntőjében Fucsovics Márton papírformát borítana az ausztrál Nick Kyrgios ellen.

Fucsovics Márton (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

A Roland Garros második körében búcsúzott magyar játékos (ATP 55.), a füves borításon igyekszik szépíteni a vártnál eredménytelenebb salakidényét követően. Nem volt könnyű feladat az utolsó nyolc közé jutnia Stuttgartban, ugyanis két döntő játszmás mérkőzést kellett játszania Jurij Rodionov és Hubert Hurkacz ellen. A negyeddöntőben Nick Kyrgiosszal (ATP 78.) csaphat össze, aki majdnem teljes egészében kihagyta a salakos szezont és majdnem két hónapos kihagyás után tért vissza miután a houstoni szemcsés borításon játszott legutóbb.

Az Australian Open idei páros bajnoka két játszmás győzelemmel kezdte a tornát Jiri Lehecka ellen, de szetthátrányból kellett fordítania Nikoloz Basilashvili ellen. Marci két szettben veszítette el az egyetlen eddigi egymás elleni mérkőzésüket, amely még 2013-ban egy kínai ITF-torna (Csengtu) kemény borításán zajlott, de ha sikerült legyőzni a tavaly Wimbledon-elődöntőt játszó Hurkaczot, akkor nem alaptalan a bukik által valószínűtlenebbnek tartott magyar siker gondolata.

június 10., péntek

Tipp Szett hendikeppel Fucsovics, Marton +1.5 @ 1.65

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.06.10., 07:09.