Az ATP250-es torna döntőjében Alexander Bublik és Alexei Popyrin mérik össze erejüket. Mindkét játékos számára a tét az első ATP tornagyőzelem megkaparintása.

február 28., vasárnap

A 23 éves kazahsztáni játékos (ATP 46.) már az idény legelején is döntőzött Antalyaban hasonló borításon, viszont Alex De Minaur jobbnak bizonyult nála. Azután Ausztráliában nem volt meggyőző, de az e heti tornán csak az elődöntőben veszített játszmát Radu Albot ellen. A 21 éves ausztrál ellenfele, Popyrin (ATP 114.) hazai pályán kezdte az idényt anélkül, hogy nagy port kavart volna. A szingapúri váltás jó hatással volt rá, mert figyelemreméltó győzelemsorozatot épített. Ő is csak egyszer kényszerült döntő játszmára, de sok tie-break játszott és nyert meg, ami sokat erősítheti önbizalmát. Az elődöntőben Marin Cilic-t verte 7-6, 7-6-ra.

Egyetlen egymás elleni meccsüket Popyrin három szettben nyerte 2018-ban a Nur-Szultanban zajlott Challenger-torna hasonló borításán. Bár még nem nyertek ATP-tornát, mindkét játékos bizonyított Challenger szinten. Bubliknak ebből a szempontból nagy előnye van, mivel ő hatszoros győztes, míg ellenfele csak egy alkalommal nyert Challenger-tornát. Az említett sikereket kemény borításokon érték el. A bukmékerek szerint Bublik esélyesebb, de Popyrinnek ezen a héten mintha minden éles helyzetre megoldása lenne. Míg az ausztrál játékosnak ez az első ATP-döntője, Alexandernek a negyedik. Ez a fajta tapasztalatfölény ilyen fontos helyzetekben sokat számíthat.

Fogadj itt a döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.02.27. (14:05)