Karolina Muchova hősies menetelésének jutalma egy elődöntős összecsapás Jennifer Brady ellen.

február 18., csütörtök

Az idei "Happy Slam" női versenytáblája is szolgált egy meglepetéstörténettel, melynek főszereplője Karolina Muchova (WTA 27.). A 24 éves cseh játékos hatalmas hátrányokat dolgozott le a verseny során, még akkor is ha csak a negyeddöntős meccse igényelt döntő játszmát. A harmadik fordulónak második szettjét 1-5-ről nyerte Karolina Pliskova ellen, a nyolcaddöntő első szettjét 1-4-ről nyerte Elise Mertens ellen és a negyeddöntőben 1-6, 0-2-ről állt talpra az ausztrál világelső, Ashleigh Barty ellen. Bármennyire is volt hullámvölgyekkel teli menetelése, végül utat talált pályafutásának első Grand Slam-elődöntőjébe.

A döntős helyért Jennifer Bradyvel (WTA 24.) fog összecsapni, aki a negyeddöntőben Jessica Pegula ellen győzött döntő játszmában. A 25 éves amerikai játékos ezáltal pályafutásának második rangos elődöntőjét játszhatja, miután a tavalyi US Openen is az utolsó négy közé jutott. Jennifernek is csak a legutóbbi meccse igényelt harmadik játszmát, de nem is kellett szembenéznie élvonalú ellenfelekkel. Brady az elődöntő favoritja, mivel a az augusztusi újrakezdés óta figyelemreméltó folytonosságot tanúsít a kemény borításon, ami az első WTA-tornagyőzelmét is eredményezte Lexingtonban. Azt sem kell viszont elfelejteni, hogy Muchova is kemény borításon szerezte egyetlen WTA-tornagyőzelmét 2019-ben Szöulban. Lehet, hogy nem fogja befolyásolni az elődöntőt, de meg kéne említeni, hogy az egyetlen egymás elleni meccsüket Muchova nyerte 2019-ben a prágai salakon.

Ne feledd, hogy fogadásaiddal részt vehetsz az Australian Open fogadás bajnokságon, és emellett ingyen tippelhetsz is a melbournei összecsapásokra vonzó nyereményekért.

Fogadj az Australian Openre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.02.17. (09:52)