A tavalyi idény végén Bécsben a tizennyolc éves Carlos Alcaraz legyőzte Matto Berrettini az eddigi egyetlen egymás elleni mérkőzésükön. Az olasz nem remekel az új idényben és nem kizárt, hogy a spanyol játékos Melbourneben is megkapja a győzelem kulcsát.

Carlos Alcaraz (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

Carlos (ATP 31.) a tavalyi idényt az ifjúsági világbajnokság (ATP Next Gen Finals) megnyerésével zárta és a győzelmeinek sorozata nem szakadt meg az idei Australian Open első két fordulója után sem. Az első két körben nem veszített játszmát, legyőzöttjei Alejandro Tabilo és Dusan Lajovic voltak. A spanyol játékos szépen fejlődik Juan Carlos Ferrero edzői útbaigazításával és tavalyi US Open-negyeddöntője után magabiztosan lendülhet ennek a körnek is. Az Australian Open főtábláján a tavaly indult először és akkor a második fordulóig jutott. Bármi történjék, ezt az eredményét már túllépte.

Matteo (ATP 7.) az ATP Kupán kezdte a szezont, ahol nem éppen a tervei szerint alakultak szereplései és a három meccséből kettőt elveszített. Az Australian Openen sem volt még igazán meggyőző, mert úgy Brandon Nakashima, mint Stefan Kozlov ellen is szettet veszített. Berrettini a tavalyi nyolcaddöntőjével a legjobb eredményét könyvelte el az ausztrál Grand Slam-tornán. Carlos és Matteo említett bécsi meccse döntő játszmát igényelt (6-1, 6-7, 7-6) és meglepő lenne ha Melbourneben valamelyikük sima győzelmet aratna.

Ne feledd, hogy Australian Openes fogadásaiddal részt vehetsz egy 8 millió forintos Fogadás bajnokságon és 1500 forintos ingyenes fogadást is bezsebelhetsz.