Liudmila Samsonova a tavaly a berlini gyepen két szettben győzte le az eddigi egyetlen egymás elleni mérkőzésükön Marketa Vondrousovát, és utólag a bajnoki címet is megszerezte. Idén Melbourneben is találkoznak, és az orosz játékos rajongói egy hasonló forgatókönyvben reménykednek.

Miután megszerezte a pályafutásának említett első tornagyőzelmét, a huszonhárom éves Samsonova (WTA 37.) a tavalyi idény végén is megcsillant és oroszlánszerepet vállalt az oroszok válogatottjának a Billie Jean King Kupa-szereplésében, amely a bajnoki cím megszerzésével ért véget. Az idei év nem kezdődött ideálisan számára, de Adelaideben legalább elért az utolsó nyolc közé. A Melbourne-i Grand Slamet az amerikai Emina Bektas ellen kezdte, akit 7-5, 6-4-re győzött le. Amennyiben sikerülne búcsúztatnia Vondrousovát is, először kerülne a rangos ausztrál verseny harmadik fordulójában, ugyanis első részvételén 2020-ban az első körben esett ki, 2021-ben pedig a másodikban.

Marketának (WTA 41.) a tavalyi idénye nem volt ragyogó, de volt egy pár figyelemreméltó eredménye. Ezek közül a legjobb a hasonló kemény borításon szerzett olimpiai ezüst érme volt. A idei szezont Adelaideben kezdte, ahol a nyolcaddöntőig jutott. Az Australian Openen ő is két szettes győzelemmel indult, a hazai Priscilla Hont 6-2, 6-3-ra verte. Vondrousova a tavaly érte el az ausztrál Grand Slamen a legjobb eredményét, amely az utolsó tizenhat közé jutás volt. Bár Samsonova jobb formában volt az utóbbi, időben, a bukmékerek mégis a huszonkét éves cseh játékost tartják esélyesebbnek. Érdemes lehet elgondolkodni egy "meglepetésen".

Ne feledd, hogy az Australian Openes fogadásaiddal részt vehetsz egy 8 millió forintos Fogadás Bajnokságon és 1500 forintos ingyenes fogadást is bezsebelhetsz.