A kétszeres bajnok Victoria Azarenka még sosem kapott ki Elina Svitolinától és Grand Slam-győzelmeinek helyszínén tovább növelheti az ukrán játékos elleni sikereinek számát.

Victoria Azarenka (Fotó: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com)

A fehérorosz volt világelső (WTA 25.) Adelaideben lendült az új idénynek, ahol a negyeddöntőig jutott, majd a rangos Melbourne-i tornán az eddigi két fordulóját szettvesztesség nélkül pipálta ki Udvardy Panna és Jil Teichmann ellen. Bár 2013-ban és 2012-ben nyerte a tornát, az utóbbi két részvételén az első körben már kiesett, ezért nagyon motivált lehet, hogy minél jobb eredményt érjen el az idén. A nyolcaddöntő elérése elég elképzelhető még akkor is ha a harmadik fordulóban Elina Svitolina (WTA 17.) próbálja majd megkaparintani a továbbjutást. Az ukrán most nem az a játékos, aki 2018-ban WTA-világbajnok lett. A tavaly nyert egy tornát hasonló kemény borításon Chicagoban, de ennél sokkal többet vártak tőle. Az idei szezonját két vereséggel kezdte az Adelaideben zajlott felvezető tornákon, majd Melbournebe utazott, ahol két francia játékossal csapott össze. Míg Fiona Ferrot két szettben búcsúztatta, Harmony Tan döntő játszmára kényszerítette. Svitolina a tavaly a nyolcaddöntőig jutott, legjobb eredményei az Australian Openen viszont a 2019-es és 2018-as negyeddöntői voltak.

Nem csak a pillanatnyi játékforma, hanem az egymás elleni mérkőzések mérlege is Azarenkát mutatják esélyesebbnek főleg, hogy az eddigi négy összecsapásukból három hasonló kemény borításon zajlott és ez elméletileg még jobban tisztázza a helyzetképet.

Ne feledd, hogy az Australian Openes fogadásaiddal részt vehetsz egy 8 millió forintos Fogadás bajnokságon és 1500 forintos ingyenes fogadást is bezsebelhetsz.