Sok múlik azon, hogy Erling Haaland milyen napot fog ki a Dortmund támadósorában.

A bajnoki tabella második helyén álló Borussia Dortmund otthonába látogat péntek este a negyedik helyezett Freiburg csapata.

A Frankfurt elleni idegenbeli győzelemmel köszöntötte az új évet a Lucien Favre vezette Borussia Dortmund, mely sikerrel hat pontra csökkentette a Bayern München elleni hátrányát. Nem mintha ezzel már reális esélye lenne befogni a nagy riválist, de azért a lelkeknek biztos jót tett a különbség csökkenése.

A Freiburgnak nem úgy indult  a 2022-es év, ahogy azt megálmodta, hiszen hazai pályán csalódást keltő 2-2-es döntetlent játszott a harmatgyenge Bielefeld ellen. Pedig egészen a 87. percig úgy tűnt, hogy zsebben lesz a három a pont, de aztán jött Bryan Lasme, aki kihasználva Uphoff kapus bénaságát, ikszre mentette a meccset. Persze ettől még nem lett rosszabb csapat a Freiburg, csak a mínusz két ponttal lecsúszott a dobogóról.

A forduló szombati mérkőzései:

Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022-01-13, 10:00