A német bajnokság 16. fordulójában a harmadik helyezett Borussia Dortmund, az éllovas Leipzig csapatát fogadja. Amennyiben a hazaiak 19 éves középpályása, Jadon Sancho gólt szerez a rangadón és a Sárga-feketék győzni fognak, a tétednek négyszeresét nyerheted a William Hillnél.

Az angol játékos statisztikái azt mutatják, hogy az idei szezonban 13 bajnoki mérkőzésen 8 alkalommal szerzett gólt 25 kapura lövésből. Ez is már egy elég biztató mérleget tükröz, viszont a csapatának mutatói a Leipzig ellen még biztatóbbak, mivel a dortmundiak már több mint két éve nem veszítettek a Leipzig ellen. A legutóbbi két összecsapás két dortmundi győzelemmel végződött, amelyből az otthonin 4-1-et mutatott az eredménytábla a 90 perc után.

A Borussia négy ponttávolságnyira van lemaradva ellenfelétől, így mindenképp szüksége lenne a három pontra. Hogy még izgalmasabb legyen a forduló, a második helyezett Mönchengladbach akár át is veheti a tabella első helyét ha nyer a Dortmund, mivel az utolsó helyezett Paderbornot fogadják és a három pont megszerzése csak papírformának bizonyulhat. Ez a forgatókönyv szerint, a Mönchengladbach kerülne az élre 34 ponttal, a Leipzig maradna 33-al és a Dortmund begyűjtene 32-öt. A Borussiát a Schalke és a Bayern München is kényszeríti a jó szereplésre, mivel elméletileg mindketten megelőzhetik a forduló végén.