A házigazda horvát válogatott négy góllal legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Norvégia csapatát a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában szombaton.

A hazai együttes a zágrábi mérkőzés első félidejében végig két-három góllal vezetett, majd a szünet után tovább növelte előnyét, így a skandinávoknak nem volt számottevő esélyük az egyenlítésre.
A Telekom Veszprém norvég jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen nyolc lövésből négy gólig jutott. Klubtársa, a horvát cserekapus Mirko négy lövésből egyet sem tudott hárítani. A mezőny legeredményesebb játékosa a norvég Sander Sagosen volt, aki 13 kísérletből nyolcszor talált be, a meccs legjobbjának pedig a hatgólos Manuel Strleket választották.

handball-EURO2014-041

Mirko Alilovic (25-ös mezben) kapus sokat tesz hozzá a horvát válogatott játékához. Fotó: Natursports/Shutterstock.com

Eredmények, középdöntő, 2. forduló:
I. csoport, Zágráb:
Horvátország-Norvégia 32-28 (17-15)

korábban:
Franciaország-Svédország 23-17 (10-8)
Az állás: 1. Franciaország 6 pont/3 mérkőzés (87-73), 2. Horvátország 6/4 (120-108), 3. Norvégia 4/4 (124-119), 4. Svédország 4/3 (82-79), 5. Fehéroroszország 0/3 (76-90), 6. Szerbia 0/3 (74-94)
A csoportok első és második helyezettje jut az elődöntőbe.