Fucsovics Márton új mérföldkövet ért el pályafutásában és Andrey Rublev legyőzésével először játszhat Grand Slam-tornán az utolsó nyolc között, ahol ellenfele a világelső Novak Djokovic lesz.

A magyar teniszben legutóbb Asbóth József ért el hasonló teljesítményt 1948-ban. Marci (ATP 48.) a nyolcaddöntőben oroszlánerővel küzdve, öt játszmában legyőzte azt az Andrey Rublev-t, akitől sorjában ötször kapott ki 2020 vége óta (6-3, 4-6, 4-6, 6-0, 6-3). A negyeddöntőben még ennél is nehezebb feladat vár rá, mivel a 20. Grand Slam bajnoki címét kereső Novak Djokovic lesz ellenfele. A szerb játékos a nyitómeccsén veszített egy játszmát, de ezt követően magabiztosan haladt előre anélkül, hogy még valakinek sikerült volna három szettnél hosszabbra nyújtani ellene meccsét Londonban. Novak a nyolcaddöntőben Cristian Garin-t győzte le 6-2, 6-4, 6-2-re.

Fucsovics mindkét eddigi mérkőzését elveszítette Djokovic ellen, de a magyar játékos úgy a 2018-as US Openen, mint 2019-ben Dohában játszmát tudott nyerni. Szurkoljunk, hogy Marci lesz az, aki megszakítja Novaknak a május 16.-tól tartó veretlenségi sorozatát.

július 07., szerda

Ne feledd, hogy a Wimbledonra megtett győztes fogadásaiddal egy 8 millió forintos fogadás bajnokságon is részt vehetsz.