Az előző fordulóban egy félidő elég volt a királyi gárdának ahhoz, hogy begyűjtse a három pontot, most viszont lehet, hogy ennél többre lesz szükség.

Vasárnap este a saját, de csak ideiglenesen használt Alfredo di Stéfano Stadionban fogadta a Real Madrid az Eibar együttesét. A párharc viszonylag gyorsan eldőlt, köszönhetően annak, hogy a Sergio Ramos vezényelte gárda a mérkőzés szünetéig három gól rámolt be Dmitrovic kapujába. Később a vendégek még szépíteni tudtak, így az összecsapás jegyzőkönyvébe a 3-1-es végeredmény került.

A Los Blancos következő mérkőzése szintén az Alfredo di Stéfano Stadionban lesz, ahol csütörtök este 22 óra 00 perctől a Valencia csapatát fogadja. Ez már egy jóval nehezebbnek tűnő feladat lesz a 33-szoros bajnok számára, de ha nem akar meginogni a dobogó második fokán, akkor valahogy be kell húznia a három pontot.