Egy döcögős mutatvánnyal, de remek eredménnyel mutatkozott be Fucsovics Márton Párizsban. A második fordulóban a kiszámíthatatlan Fabio Fogninivel mérkőzik meg, aki szintén nincs csúcsformában.

A huszonkilenc éves nyíregyházi teniszező (ATP 44.) a rutinos Gilles Simont 6-4, 6-1, 7-6-ra búcsúztatta az első fordulóban. Bár az eredmény egyértelmű magyar fölényt mutat, Marcinak több, mint három órára volt szüksége, hogy megszerezze a továbbjutást és ezalatt 38 nyerőt és 50 ki nem kényszerített hibát ütött. Második fordulós olasz ellenfelének (ATP 29.) sem voltak valami rendkívüliek a mutatói az első körben, annak ellenére, hogy 6-4, 6-1, 6-4-re győzött Gregoire Barrere ellen. A harmincnégy éves Fabio a 31 nyerője mellé 52 hibát gyűjtött a két órát alig meghaladó mérkőzésen. Míg a magyar játékos négyszer, az olasz csak kétszer veszítette el adogatását.

Marcinak a vártnál gyengébbre sikerült mostanáig a salakidénye, a párizsi első forduló volt az idei harmadik megnyert meccse az európai lassú borításokon, de Fognini sem hozta azt, amit vártak tőle. Az olasz játékos legjobb eredménye a Monte-Carlóban elért negyeddöntője volt, amely után egy tornán sem nyert egy meccsnél többet. Fognini 3-1-re vezeti Fucsovics-t az egymás elleni mérkőzéseken, de salakon még sosem csaptak össze. Még akkor is ha Fabio esélyesebb, Marci bizonyította már az elmúlt évek során, hogy bárki számára kemény dió tud lenni a Grand Slam-tornákon.

Ne feledd, hogy nyertes fogadásaiddal részt vehetsz egy fogadás bajnokságon is, amelyen akár 1,6 millió forintot zsebelhetsz be.