A csapatok két legutóbbi összecsapásán összesen 11 találat született, ez több mint biztató.

Az Atalanta európai kupaszereplése miatt (plusz pihenő) nem lépett pályára a Serie A első fordulójában a Lazio ellen, de túl sokat nem kellett várni a pótlásra, hiszen szerda este nyélbe is ütik a találkozót a csapatok.

Mindkét együttes dicséretes teljesítményt nyújtott az előző kiírásban, a bergamói alakulat a harmadik, a fővárosiak a negyedik helyen végeztek.

Az új idénybe való belépés is megtörtént a múlt heti második fordulóban, ahol a Lazio a Cagliari otthonából hozott el három pontot, az Atalanta pedig a Torino vendégeként aratott értékes győzelmet.

A jó kezdet után nehéz megjósolni, hogy melyik egyletnek sikerül megtartania a veretlenségét, de az elég valószínű, hogy nem egy dögunalmas 90 percet fog látni az, aki figyelemmel követi a szerda esti ütközetet.