Matteo Berrettininek eddig nem okozott túl nagy gondot legyőzni Karen Khachanovot, és a helyzetkép azt mutatja, hogy újra megleckéztetheti az orosz ellenfelét.

Az olasz játékos már második győzelménél tart Dominic Thiem kitzbüheli tornáján, miután Roberto Bautista Agut-t is legyőzte két játszmában (6-4, 6-3). Következő ellenfele, Karen Khachanov viszont nem is állhatna rosszabbul, miután második vereségét szenvedte el a versenyen Dennis Novaktól (1-6, 4-6). A két játékos formakülönbségére tekintve, nehéz kételkedni egy újabb olasz sikerben a kettőjük összecsapásán.

Matteo (ATP 8.) háromszor játszott Karen (ATP 15.) ellen és minden alkalommal legyőzte őt. Khachanovnak csak a legelső mérkőzésükön, a tavaly Szófiában sikerült játszmát nyernie és azt is tie-break segítségével. Ha a fedett kemény borításon, amelyen az orosz Masters-tornagyőztes lett 2018-ban Párizsban, ez lett az eredmény, akkor a füvön még az említett ellenállást sem tudta ismételni. 2019-ben Stuttgartban, majd Halléban két-két játszmában kapott ki az olasztól.

Bár eredményei ezen a tornán nem ezt sugallják, a salak mégis kedvezhet Khachanovnak valamilyen mértékben és ez alátámasztható azzal a ténnyel, hogy az orosz a tavalyi Roland Garros negyeddöntőjéig menetelt. Tehát, azért nem kellene teljesen leírni. Az viszont kérdéses, hogy ez emel-e csekély esélyein, mivel Berrettini sem játszik rosszul a lassú borításon. Matteo 2018-ban Gstaadban, majd a tavaly Budapesten nyert ATP-tornát salakon.