Péntek este hétgólos győzelmet aratott a magyar női junior kézilabda-válogatott Svédország ellen (33-26), mely sikerrel bejutott a Celjében zajló Európa-bajnokság döntőjébe.

Nem volt egyszerű a magyarok svédek elleni elődöntős meccse, főleg az első félidő közepétől, mikor a svéd válogatott 13-7-es magyar vezetés után megkezdte a felzárkózást. Annyira jól sikerült a svédek törekvése, hogy a félidő végére egy gólra csökkentette a különbséget (16-15). Nem sokkal fordulás után már náluk volt az előny (18-16), de szerencsére ez volt az utolsó pillanat mikor két góllal vezettek, ugyanis felocsúdott a kissé bealudt magyar gárda.

A folytatásban eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán szép lassan, nagyjából az 50. perctől beindult a magyar henger, melynek 33-26-os győzelem lett a vége.

A magyar együttes  - a másik döntős oroszokkal ellentétben - százszázalékos teljesítménnyel jutott be a fináléba, amely vasárnap délután 14 óra 30 perckor veszi kezdetét.