Grigor Dimitrov tízszer verte mostanáig David Goffint miközben csak két alkalommal kapott ki tőle.

Grigor Dimitrov (Fotó: jctabb / Shutterstock.com)

A bolgár játékos fölénye tovább növekedhet a kemény pályás ausztrál eseményen, mivel a belga ellenfele gyenge eredménysorozattal zárta az előző idényt. Míg Dimitrov (ATP 28.) a US Opent követően Bécsben elődöntőt, majd Párizsban nyolcaddöntőt játszott, Goffin (ATP 53.) az amerikai Grand Slam után csak három ATP-főtáblás meccset nyert. Grigor idei mérlege a hasonló kemény játékfelületeken nem valami fényes, hiszen tizenöt meccset nyert és ugyanannyit el is veszített, de a Davidé ennél sokkal gyengébb, mivel a megszerzett tizennégy győzelme mellett huszonegy vereséget is elszenvedett.

A bolgár játékos esélyeit látszik növelni, az is, hogy ő már elkezdte a tornát és bár elveszítette a Stefanos Tsitsipas elleni mérkőzését, a világranglistán negyedik helyen álló görög játékos szetthátrányból kellett fordítsa összecsapásukat, melyet végül csak a döntő játszma tie-breakjében nyert meg. Emellett, meg lehet említeni azt is, hogy Dimitrov nemrég egy bemutató jellegű mérkőzésen két szettben verte a tavalyi Wimbledon-döntős Nick Kyrgiost. Goffin már október óta nem játszott és úgy néz ki, hogy most nehéz lesz szépítenie a bolgár elleni mérlegén.

december 31., szombat

Tipp Játék hendikeppel Dimitrov, Grigor -2.5 @ 1.72

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.12.30., 09:55.