A harminchét éves Andreas Seppi sokak meglepetésére nyolcaddöntős lehet New Yorkban ha le tudja győzni Oscar Otte-t is.

Andreas Seppi (Fotó: Foto011 / Shutterstock.com)

A rutinos olasz játékos (ATP 89.) pályafutása során hat alkalommal volt Grand Slam-nyolcaddöntős, de a US Open az a rangos torna ahol ez még nem sikerült neki. Idén viszont már csak egy győzelem-távolságra van, hogy Amerikában is az utolsó tizenhat közé jusson. Kevesen gondolták a rajt előtt, hogy Andreas ennyire jól teljesít, hiszen idén ATP-tornák főtábláin csak Nottinghamben és Eastbourneben nyert két egymás utáni mérkőzést. A Wimbledon után kemény borításra váltott, de csak egyetlen egy meccset nyert az US Open kezdetéig. Mégis, a New York-i torna első fordulójában Fucsovics Marcit az ötödik szett tie-breakjében gyűrte le, a második fordulóban pedig négy játszmában búcsúztatta Hubert Hurkaczot.

Lehet, hogy előbb-utóbb nyomot hagy játékán ez a két kemény meccse, de egyáltalán nem indul esélytelenül a selejtezőkből feljutó Oscar Otte (ATP 144.) ellen, aki még sosem volt Grand Slam-torna harmadik körében. A huszonnyolc éves német játékos pályafutása során legjobb eredményeit salakon érte el (két Challenger bajnoki cím) és a Wimbledont követően csak a lassú borításon szerepelt a US Openig. Bár a legeredményesebb borításán sem kavart nagy port, New Yorkban játékfelületet váltva három sejtező-mérkőzést nyert döntő szettben (amelyekből az első kettőt a döntő szett tie-breakjében). A főtábla első fordulójában Lorenzo Sonegot négy tie-breakes meccsen verte, a másodikban pedig három játszmában búcsúztatta a hazai Denis Kudlat.

Ne feledd, hogy győztes fogadásaiddal részt vehetsz az Unibet nyolc millió forintos fogadás bajnokságán.