Rafael Nadal (ATP 2.) még nem igazán izzadt meg az idei US Openon és a veszélyes ellenfelekből is jó néhányan már búcsúztak New Yorktól, de a 2014-es bajnok, Marin Cilic (ATP 23.) nem a legkönnyűbb ellenfélnek ígérkezik a nyolcaddöntőben.

A háromszoros spanyol bajnokot a roppant tehetséges, de sérüléséből nemrég felépült Hyeon Chungot (ATP 170.) győzte le legutóbbi meccsén és mutatói egyszerűen ijesztőek voltak. Szervája nagyon megbízhatónak látszik 89%-ban nyerte az elsőt, 69%-ban a másodikat. Emellett, nyerői is gyakrabban jöttek, mint ki nem kényszerített hibái (29-26). Cilic a hazai kedvencet, John Isnert (ATP. 14.) sikerült búcsúztatnia még úgy is, hogy az amerikai majdnem 20%-al gyakrabban tudta érvényesen beütni első szerváját.

A hivatalos meccseken 6-2-re vezet Nadal, de a legutóbbi Grand Slam-meccsükön (a 2018-as Australian Open negyeddöntőjében) Cilic jutott tovább az ötödik játszmában visszalépni kényszerült spanyolon. Legutóbbi hivatalos meccsük ugyancsak a tavaly zajlott Torontóban és azt már Rafa nyerte 2-6, 6-4, 6-4-re. Marin idénye nem sikerült eddig a legjobbra, így a bukmékerek szinte esélytelennek látják, de a rajongók mindenképpen elvárják, hogy Nadalnak jobban meg kelljen dolgoznia a továbbjutásért.

Fogadj a US Openre!

Az oddsok a William Hill fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2019.09.02. (09:50).