Stollár Fanny három szettben legyőzte a cseh Barbora Krejcikovát az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyében, a selejtező szerdai játéknapján.

Stollár Fanny (Fotó: Jimmie48 Photography / Shutterstock.com)

A New York-i torna honlapja szerint a világranglistán 147. helyezett magyar játékos eleinte gyengén adogatott, ezért az első felvonást viszonylag simán elveszítette. Ellenfelének (225.) a második szettben 6:5-nél volt egy mérkőzéslabdája, de nem tudta kihasználni, majd a rövidítésben Stollár magabiztos teljesítménnyel egyenlített.

A harmadik periódusban Krejcikova 0:3-nál ápolást kért, de a játék menetét nem tudta megváltoztatni, Stollárnak végül 2 óra 36 perces meccsen sikerült győznie.

A magyar teniszező a selejtező második körében, várhatóan csütörtök délután az orosz Vera Zvonarjovával találkozik, aki jelenleg 134. a világranglistán, de pályafutása legjobbjaként 2010 októberében második volt.

Stollárnak összesen három mérkőzést kellene nyernie, hogy a főtáblára jusson, ahol Babos Tímea is szerepel.

Eredmény, selejtező, 1. forduló:

Stollár Fanny-Barbora Krejcikova (cseh) 3:6, 7:6 (7-3), 6:3

Augusztus 23., csütörtök:

20:00 Stollár F. - Zvonareva V. 2.38 1.57

A kezdési időpont változhat.

Az oddsok a Pinnacle irodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2018-08-23, 06:00