Nem túl meggyőzően, de a torna a torna ötödik kiemeltje egy lépésre van oly rég várt első Grand Slam-döntőjétől.

Alexander Zverev (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

Alexander Zverev (ATP 7.) egy meccs kivételével, minden fordulóban veszített egy játszmát, ennek ellenére bizakodóan várhatja a Pablo Carreno Busta (ATP 27.) elleni elődöntőjét. Egy kemény borításon zajlott hivatalos mérkőzést és egy füvön zajlott bemutató jellegű mérkőzést játszott már a spanyollal, mindkettőt szettvesztesség nélkül nyerte. Bár alig hihető, Pablo csúcsteljesítménye a Grand Slam-tornákon megegyezik a volt ATP-világbajnok Alexanderével, hiszen ő is még egy alkalommal jutott rangos torna utolsó előtti szakaszában. Míg Zverev az idény elején, Melbourneben ért el az elődöntőig, addig Carreno Busta ugyanitt New Yorkban 2017-ben tette ezt.

A spanyol hősiesebb meneteléssel jutott idáig, hiszen már két ötszettes mérkőzést játszott, de a másik hármat játszmavesztesség nélkül nyerte. Különösen nagy akaraterőt bizonyított a negyeddöntőben Denis Shapovalov ellen, amikor a 0-6-ra elveszített negyedik szett után, sikerült legyőznie a fiatal kanadai játékost. Bár Zverev az esélyesebb a győzelemre, eddigi menetelése során mind olyan játékosokat győzött le, akiket elméletileg le is kellett győznie, viszont ez nem mondható el feltétlenül Carreno Bustaról is, mert akárhogyan is, de túljutott Djokovicon és Shapovalov ellen sem indult fő esélyesként. Ha már így is megingott játéka a könnyebb útvonalon haladó Zverevnek, akkor az következtethető, hogy nem lesz könnyű dolga a jó lendületben lévő spanyol ellen sem.

A másik elődöntő

Dominic Thiem (ATP 3.) és Daniil Medvedev (ATP 5.) mérkőzik meg egymással a másik ágon. Bár Djokovic kiesése után, a legtöbben az osztrákot vélték a tornagyőzelem legnagyobb esélyesnek, egy olyan orosz játékossal csap össze, aki még egy játszmát sem veszített a tornán. Thiem már három Grand Slam-döntőt játszott pályafutása során, kettőt a Roland Garroson és egyet Ausztráliában, viszont Medvedev azt az egyetlen eddigi döntőjét ugyanitt játszotta egy évvel ezelőtt.

A New York-i borítás az orosznak jobban kedvez, amit az is bizonyít, hogy hasonló játékkörülmények között verte az osztrákot a legutóbbi összecsapásukon 2019-ben Montrealban. Összesítve, Thiem csak 2-1-re vezet egy salakon és egy fedett kemény borításon szerzett győzelmével.

Fogadj a US Open elődöntőire!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.09.10. (11:05).