Az angol Grand Slam-torna fináléja Ashleigh Bartyt és Karolina Pliskovát állítja szembe egymással.

Mindkét játékos számára a döntő elérése az eddigi legjobb eredményük a Wimbledonon, mivel egyikük sem jutott túl mostanáig a nyolcaddöntő szakaszán. Az ausztrál világelső Angelique Kerbert verte két játszmában az eldöntőben (6-3, 7-6), Pliskova pedig Aryna Sabalenkát búcsúztatta háromban (5-7, 6-4, 6-4). Mindketten csak egy-egy játszmát veszítettek londoni meneteléseik során. Ashleigh a második Grand Slam bajnoki címét szerezheti meg a 2019-es Roland Garros-győzelmét követően, Karolina (WTA 13.) pedig a régóta várt elsőt, miután 2016-ban US Open-döntőt játszott.

Két különböző játékstílus fog ütközni a döntőben, Barty a változatosabb és technikásabb, Pliskova pedig célegyenesen támadó játék képviselője. Amennyiben azt gondolnánk, hogy Karolina a magassága miatt, kevésbé lesz eredményes a hosszabb labdamenetekben, egy statisztikai mutató ellent mond. A cseh teniszező a pálya hátsó vonalának környékén játszott pontoknak az 55%-át nyerte mostanáig, ami fölényes a Barty 51%-nál.

Barty és Pliskova jól ismerik egymás játékát hiszen hét alkalommal találkoztak és az ausztrál játékos 5-2-re vezet. Nottinghami gyepen is játszottak két mérkőzést, a 2012-ben zajlott ITF-tornán Ashleigh nyert három játszmában, 2016-ban pedig Karolina visszavágott két szettben az ismertebb WTA-torna alkalmával. Barty nyerte a legutóbbi három meccset Pliskova ellen, viszont az utolsó kettőben döntő játszmára került sor. Érdekes megfigyelni, hogy amikor összecsapásaik három szettesek voltak (4 meccs), az első játszmát mindig Pliskova nyerte. Egyetlen 2021-es meccsükön is ez történt a stuttgarti salakon, amikor Ashleigh 2-6, 6-1, 7-5-re nyert.

július 10., szombat

Ne feledd, hogy a Wimbledonra megtett győztes fogadásaiddal egy 8 millió forintos fogadás bajnokságon is részt vehetsz.

Fogadj a döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.07.09. (08:45)