Novak Djokovic igazolta a papírformát és simán eljutott addig a döntőig, amelynek történelmi értéke lehet.

A szerb világelső már csak Matteo Berrettinit (ATP 9.) kell legyőzze ahhoz, hogy egyenlítse a Roger Federer és Rafael Nadal által közösen birtokolt 20 Grand Slam bajnoki cím rekordot. Djokovic csak egy szettet veszített idén Londonban és azt is az első fordulóban, majd elég gondmentes volt menetelése. Az elődöntőben a volt junior bajnokot, Denis Shapovalov-t győzte le 7-6, 7-5, 7-5-re. Novak olasz ellenfele még sosem játszott rangos torna döntőjében és ennek a tapasztalathiánynak nagy súlya lehet. Matteo sem kellett nagy izgalmakat átéljen mostanáig, de egy kicsit jobban megizzadhatott a döntőbe jutásért. Az eddigi hat meccséből hárman veszített egy-egy játszmát, de ennél többre nem voltak képesek ellenfelei. Berrettini az elődöntőben a Miami Masters idei bajnokát, Hubert Hurkacz-t győzte le 6-3, 6-0, 6-7, 6-4-re.

Mindkét játékosnak remek statisztikái voltak az utolsó előtti szakaszban, de talán meglephet, hogy az olasznak sikerült enyhén túlszárnyalnia Novak fontos mutatóit annak ellenére, hogy ő négy szettet játszott. A szervája is jobb volt Matteonak, de a győztes/ki nem kényszerített mérlege igazán kiemelkedő. Djokovic 81%-át nyerte az első szerváival játszott pontoknak és 57%-át a másodikkal, 33 nyerőt ütött és 15 ki nem kényszerített hibát gyűjtött össze. Ezzel, szemben, Berrettini az elődöntőben 86%-át nyerte a pontoknak az első szervájával és 61%-át(!) a másodikkal, nem kevesebb mint 60 nyerőt ütött(!) és 18-szor hibázott kényszerítetlenül.

Ettől függetlenül, Djokovic a mérkőzés nagy esélyese, amit az is aláhúz, hogy mindkét eddigi egymás elleni meccsüket nyerte. 2019-ben az ATP Finals-n 2-0 szettarányban győzte le az olaszt, az idén a Roland Garros-n pedig 3-1-re. Logikus lenne azt gondolni, hogy ha Matteonak sikerült egy szettet nyernie nemrég Novak ellen azon a párizsi salakon, ahol még Rafael Nadal sem bírt a szerb játékossal, akkor a számára kedvezőbb borításon még acélosabb ellenállást kellene tanúsítson. Ez a gondolatmenet azért nem kell feltétlenül helyes is legyen, mert Djokovic is eredményesebb lehet a füvön mint a salakon. Ezt bizonyítja az a tény, hogy Novaknak öt Wimbledon-győzelme van és "csak" kétszer volt bajnok a párizsi Grand Slamen. Bár Berrettininek a hatalmas tenyerese még eredményesebb lehet ezen a borításon, Novak jobb lábmunkája túl nagy fölénynek bizonyulhat főleg, ha sikerül az olasz fonákjára irányítani a játékot. Nyilvánvaló, hogy bármennyire is esélyesebb Novak, nem szabad leírni teljesen az olasz játékost, mert Matteo a Queen's Club gyepén szerzett tornagyőzelmével már tizenegy egymás után megnyert meccsnél tart. Ahhoz, hogy Berrettini meg tudja zavarni a nagyon motivált szerbet, mindenképp az alkalom fontosságának magaslatán kell lennie mentális szempontból is.

július 11., vasárnap

Ne feledd, hogy a Wimbledonra megtett győztes fogadásaiddal egy 8 millió forintos fogadás bajnokságon is részt vehetsz.

Fogadj a döntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.07.09. (23:30)